Telewizja internetowa

Telewizja internetowa

Dlaczego tak wiele osób z niej korzysta?

Odpowiedź jest prosta. Jest to rozwiązanie, które jest szybkie i proste w obsłudze. Wystarczy komputer, dostęp do internetu i w miarę szybkie łącze. Dzięki temu spora rzesza osób korzysta z telewizji online. Możesz oglądać ulubiony program będąc w domu, na wakacjach czy w podróży. Nie w każde miejsce zabierzesz telewizor, a laptopa możesz. Dlatego wiele osób docenia tę możliwość i używa swojego urządzenia mobilnego, by oglądać telewizję przez internet. Część użytkowników chce także oglądać ulubione programy przez internet dlatego, że są za darmo. Nie trzeba płacić abonamentu, ani żadnych większych opłat. Większość programów jest darmowa, tylko za niektóre trzeba płacić. Zwykle są to odcinki premierowe bądź te, które cieszą się dużą popularnością. Telewizja internetowa cieszy się dużym i wciąż rosnącym zainteresowaniem. Wiele osób polubiło oglądanie seriali czy filmów za pomocą komputera. Istnieją także użytkownicy, którzy po podłączeniu internetu do telewizora, korzystając z telewizji online oglądają ją na tradycyjnym odbiorniku.

Na jakich kanałach mogę obejrzeć ulubiony serial?

Istnieje kilka najbardziej popularnych kanałów telewizji internetowej. Należy do nich np. ipla.tv. Proponują one w zasadzie większość programów, które były dostępne w telewizji satelitarnej. Dzięki temu bez większego problemu możesz obejrzeć powtórkę danego serialu lub premierowy odcinek. Korzystanie z telewizji online wymaga jedynie zalogowania, czyli podania nicku i adresu mailowego. Czasami niektóre kanały internetowe przewidują pobranie tak zwanej opłaty wstępnej. Jednakże zazwyczaj nie jest ona zbyt wysoka, dlatego w niektórych sytuacjach użytkownicy wolą zapłacić tę opłatę by być pewnymi otrzymania usługi w wysokiej jakości. Ponadto, większość kanałów poza zarabianiem na reklamach przewiduje pobieranie opłaty za premierowe odcinki seriali i różnych programów oraz nowych filmów. Jeżeli jednak komuś nie przeszkadza oglądanie danego odcinka później niż został on wyemitowany w telewizji naziemnej, to jak najbardziej może korzystać z telewizji online, bez potrzeby płacenia abonamentu.

Dostęp do telewizji internetowej

Czy w telewizji online są reklamy?

Niestety, większość kanałów internetowych emituje reklamy. Również w czasie trwania programu. Jest to uzasadnione faktem, że kanały internetowe muszą się z czegoś utrzymywać. Reklamy są bogatym źródłem dochodu, zwłaszcza jeżeli dana telewizja jest popularna. Zazwyczaj odbywa się to tak, że przed załadowaniem programu zostają wyemitowane reklamy trwające około 3 minuty. Jednak jeżeli nie pojawiają się one zbyt często, przerywając program, mogą stanowić dobrą przerwę na zrobienie kawy czy herbaty. Czasami też, w czasie trwania programu występują bardzo krótkie reklamy. Na przykład 30-sekundowe. Wtedy nie stanowi to większego problemu dla odbiorcy. Jeżeli jednak co chwila dany kanał emituje reklamy długości 2-3 minut to już może być męczące. Wciąż istnieją jednak kanały, które nie emitują reklam w czasie trwania programu. Jest to bardzo dobre rozwiązanie, gdyż odbiorca nie zostaje wybity z rytmu oglądania.

Telewizja online dostępna w każdym miejscu i o każdej porze

Niewątpliwie zaletą tego typu telewizji jest możliwość oglądania o każdej porze dnia i nocy. Również miejsce nie stanowi tutaj jakichkolwiek ograniczeń. Wystarczy, że posiadasz dostęp do szybkiego internetu, co w dzisiejszych czasach raczej nie stanowi problemu. Potrzebujesz także laptopa i już możesz wyświetlić ulubiony film lub serial. Zwłaszcza jeżeli posiadasz konto na platformie internetowej, to możesz zacząć oglądać dosłownie w przeciągu paru chwil. Wystarczy, że się zalogujesz, następnie wybierzesz dany odcinek lub film, który lubisz, poczekasz trochę, aż się załaduje i już możesz oglądać. Możliwości oglądania jest wiele. Można to robić w podróży, gdy jesteś w samolocie lub pociągu. Można w czasie wakacji lub wieczorem przed pójściem spać. Większych ograniczeń co do tego nie ma.

Zobacz również