Telewizja internetowa

Namierzanie telefonu - jak to działa?

Namierzanie telefonu to dość popularna praktyka. Każdy chce trzymać rękę na pulsie i wydaje mu się, że takie działania są możliwe praktycznie od ręki. Że wystarczy wejść na pierwszą lepszą stronę, wpisać numer telefonu i dostajemy gotowy raport - z dokładnym położeniem. A może jeszcze z informacją jak ubrana jest namierzana osoba, albo z kim dokładnie się spotkała? Nie żartujmy sobie. To nie jest możliwe. A przynajmniej nie w taki sposób... Więc czy w ogóle? A jeśli tak, to jak?

Namierzanie telefonu - jak to działa?

Już chyba daliśmy do zrozumienia, że namierzanie po numerze telefonu nie jest możliwe. Takie działania bowiem zarezerwowane są tylko dla policji i służb specjalnych. Po drugie - nie ma tak, że klikniemy coś w komputerze i JUŻ dostaniemy lokalizację, bez żadnych dodatkowych wspomagaczy.

Najlepszym wyjściem jest zainstalowanie na telefonie, który chcemy śledzić specjalnej aplikacji z jakiejś strony, która zajmuje się lokalizacją na podstawie GPS. Aplikacja działa w tle i nie jest widoczna. Potem wystarczy, że wykupimy abonament i zalogujemy się na telefonie/komputerze do panelu, żeby móc ściągać lokalizację z telefonu, który zdecydowaliśmy się śledzić.

A ludzie robią to bardzo często rodzice, którzy są zaniepokojeni tym, gdzie są ich dzieci. Decydują się na to rodziny, które chcą opiekować się starszą osobą, ale także szefowie, którzy chcą wiedzieć, że ich pracownicy są dokładnie tam, gdzie w tych godzinach być powinni. Warto! Może się przydać nawet tym, co czasami coś gubią i nie wiedzą gdzie jest ich telefon.

Zobacz również